مسیر ۱۴ ساله‌ی کسب و کار

مهندس علیرضا عمویی از سن ۱۷ سالگی وارد بازار کار شد. کار خود را با فروش کتاب در نمایشگاه کتاب تهران شروع کرد. ۳ سال فروشندگی در نمایشگاه کتاب تجارب خوبی در زمینه‌ی فروش برای او به همراه داشت.

ویزیتوری در پیک برتر تجربه‌ی دیگری بود که در کنار فروشندگی در نمایشگاه کتاب به تجربه‌های مهندس عمویی افزوده شد. روحیه‌ی یادگیری در او باعث شد در مدت حضور در پیک برتر، کار چاپ را نیز بیاموزد.

اولین اشتباه

کسب تجربه در فروش، ویزیتوری و کار چاپ باعث شد علیرضا عمویی جوان که حدود ۲۰ سال سن داشت، تصمیم به راه اندازی کسب و کار خودش بگیرد.

با استفاده از پس انداز خود، قرض از آشنایان و گرفتن وام، یک پیک تبلیغاتی تخصصی راه اندازی کرد. اما این کار علیرغم تصور او با شکست روبرو شد.

این شکست درس‌های زیادی برای علیرضا عمویی به همراه داشت. یکی از بزرگ‌ترین درس‌های این شکست این بود که برای انجام هر کاری، باید تحقیقات کامل انجام داد.

البته هر چند این تجربه همراه با شکست بود، اما باعث یادگیری مهارت‌های دیگری همچون تبلیغات شد. فراگیری اصول و زیربنای تبلیغات، در کنار مهارت فروش، گنجینه‌ای ارزشمند برای مسیر پر فراز و نشیب آینده فراهم کرد.

سفر به قزوین و کسب و کار جدید

شکست در اولین کسب و کار مقارن شده بود با تشکیل زندگی مشترک. این موضوع در کنار فشار بدهی‌های مختلف، علیرضا عمویی را مجبور به مهاجرت به قزوین نمود.

علیرضا عمویی تصمیم گرفت کار تبلیغاتی خود را در قزوین ادامه دهد. البته با روشی جدید و دوری از اشتباهات گذشته. این بار درس‌هایی گذشته به کمک او آمد و این کار تا حدود ۲ سال با موفقیت پیش رفت.

کار تبلیغات در قزوین هم مشکلاتی به همراه داشت که این مشکلات تجربیات جدیدی که سرمایه آینده شدند به همراه داشتند. از جمله این مشکلات می‌توان به استخدام نیروی کار آمد برای بازاریابی اشاره کرد.بعد از مدتی فعالیت تبلیغاتی، به پیشنهاد یکی از دوستان نمایندگی یک برند محصولات آرایشی و بهداشتی در قزوین را پذیرفت و به این ترتیب وارد بازار جدیدی شد.نکته مهم در خصوص پخش محصولات آرایشی و بهداشتی این بود که زیربنای این کار، فروش، بازاریابی و تبلیغات بود که مهندس علیرضا عمویی، طی سال‌های گذشته آن‌ها را آموخته بود.

مهندس علیرضا عمویی با توجه به تجربیات قبلی، این بار برای قدرتمند ادامه دادن این کسب و کار، دورهای مختلف پوست و مو را سپری کرد تا در حرفه خود به سطح بالایی از تخصص برسد.پخش محصولات آرایشی بهداشتی به موفقیت قابل توجهی رسید. به طوری آقای عمویی نمایندگی حدود ۱۳ برند مطرح محصولات آرایشی و بهداشتی در قزوین، رشت و زنجان را داشت.

شروع کسب و کار املاک

هر چند پخش محصولات آرایشی و بهداشتی به یک کسب و کار موفق تبدیل شده بود، اما احساس یک خلا در بازار املاک آقای عمویی را به سمت یک کسب و کار جدید کشید.جستجو برای پیدا کردن خانه در قزوین، آقای عمویی را متوجه سنتی بودن اکثر بنگاه‌های معاملات ملکی در قزوین و ناآشنایی آن‌ها با روش‌های مختلف تبلیغات نمود. همین مسئله باعث شد ایده‌ی تاسیس اولین املاک دپارتمانی استان قزوین در سال ۱۳۹۴ به ذهن او برسد.

این ایده در سال ۱۳۹۵ اجرایی شد. دانش فروش، تبلیغات، بازاریابی و مذاکره برای موفقیت در حرفه‌ی املاک کافی نبودند. به همین خاطر مهندس عمویی مطالعه و تحقیق در مورد مسائل حقوقی حوزه املاک و مستغلات، کارشناسی ملک، شاخص‌های اقتصادی و حوزه‌های سرمایه‌گذاری را به طور جدی شروع کردند.

پس از تکمیل این مطالعات اولین املاک دپارتمانی استان قزوین که به سرعت تبدیل به بزرگ‌ترین املاک استان قزوین شد، با نام املاک بزرگ سپیدار راه اندازی شد.هر چند در ابتدای راه شیوه‌ی متفاوت عملکرد املاک سپیدار برای بسیاری از مردم عجیب بود، اما به مرور و با استفاده از راهکارهای تبلیغاتی و استفاده از شیوه‌های متفاوت فروش و بازاریابی، املاک سپیدار توانست به جایگاه ممتازی در استان قزوین برسد.

شروع آموزش کسب و کار املاک و ابداع متد 9RGB

پایین بودن آگاهی‌های عمومی در خصوص معاملات ملکی از یک سو و از سوی دیگر معضل بیکاری و کمبود مشاور املاک و آژانس‌های املاک دپارتمانی که با شیوه‌های نوین بازاریابی و فروش در حوزه املاک آشنا باشند، مهندس علیرضا عمویی را به سمت آموزش در این حوزه هدایت کرد.

به همین جهت مطالعه در خصوص روش‌های مدرن راه اندازی کسب و کار را شروع کرد و دانش، مهارت و تجربه‌ی خود را برای آموزش، در قالب یک مدل بین المللی به نام Business Model Canvas یا (بوم کسب و کار) ریخت.به این ترتیب متد آموزشی 9RGB یا (۹ بلوک طلایی معاملات ملکی)، برای آموزش مشاورین املاک و راه اندازی آژانس املاک، با هدف کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمد ابداع شد.

خدمات وبسایت مهندس علیرضا عمویی

خدمات مهندس علیرضا عمویی (شرکت املاک سازان آکو سام) در قالب کلاس‌ها و دورهای آموزش مشاورین املاک (حضوری و اینترنتی)، بسته‌های آموزشی مختلف و کارگاه‌های آموزشی ارائه خواهد شد. وب سایت حاضر با هدف اطلاع رسانی از زمان برگزاری کلاس‌ها و نحوه دریافت آموزش‌ها راه اندازی شده است. علاوه براین کاربران سایت می‌توانند از مقالات آموزشی در حوزه آموزش مشاورین املاک، مطالب آموزشی درباره نکات و قوانین حقوقی حوزه املاک و همچنین سرمایه گذاری در بازار املاک استفاده کنند.

شما کاربران گرامی می‌توانید از طریق همین وبسایت، در کلاس‌های آموزشی مشاورین املاک که توسط مهندس علیرضا عمویی برگزار می‌شود ثبت نام کرده، بسته‌های آموزش ایشان را خریداری نموده و از سایر خدمات ایشان بهره‌مند شوید.